czwartek, 29 października 2020r.

Chętni są, ale się drożą

Autor: |

W tym roku urzędnikom udało się zaoszczędzić na przetargach i dzięki temu wprowadzić nowe inwestycje do budżetu. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku ul. Kalinowej. Chętnych na remont drogi nie brakuje, ale ich oferty przewyższają zarezerwowaną kwotę. Przedstawiciele ratusza chcą jednak doprowadzić inwestycję do szczęśliwego finału i planują dołożenie brakujących środków.

Ulica Kalinowa znalazła się w tegorocznym budżecie „rzutem na taśmę”. Pod koniec czerwca okazało się, że w kasie ratusza pojawiły się oszczędności. Pieniądze przeznaczono na inwestycje.

– Tworząc budżet, mamy listę inwestycji rezerwowych, które nie znalazły się w planie wydatków, ale mogą zostać do niego wpisane, jeśli tylko znajdą się jakieś oszczędności. W tym roku udało się nam rozstrzygnąć kilka przetargów w niższej cenie, niż pierwotnie zakładaliśmy i dzięki temu mogliśmy wpisać do budżetu kolejne zadania – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

W sierpniu przedstawiciele ratusza ogłosili przetarg na nowe inwestycje. Udało się już rozstrzygnąć postępowania na odnowienie ul. Radość i parkingu przy ul. Głogowej. Ostatnia w kolejce jest ul. Kalinowa.

Kilka dni temu urzędnicy otworzyli koperty z ofertami. Okazało się, że chętnych do remontu ulicy nie brakuje. Problem jednak w tym, że wartości wszystkich pięciu ofert przewyższają kwotę zarezerwowaną w budżecie na tę inwestycje. Wstępne szacunki wskazywały, że remont ulicy Kalinowej powinien kosztować około 540 tys. zł. Tymczasem najtańsza oferta opiewa na blisko 609 tys. zł. Co ciekawe, najdroższa z nich, niemal dwukrotnie ją przebija. Firma z Kraśnika wyceniła koszty prac na prawie 1,2 mln zł.

Przedstawiciele ratusza z inwestycji nie chcą rezygnować. – Różnica między naszym szacunkiem a najtańszą ofertą nie jest duża. Jeśli wszystkie złożone dokumenty okażą się poprawne, będziemy chcieli dołożyć brakującą kwotę i tę inwestycję wykonać – tłumaczy M. Dmowski.

 

Artykuł przeczytano 398 razy

Last modified: 18 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?