sobota, 24 lutego 2024r.

Były ratusz powoli znika

Autor: |

Kto chciałby zobaczyć po raz ostatni stary budynek urzędu miasta lub wykonać pamiątkową fotografię ma ostatnią szansę. Właśnie rozpoczęły się prace rozbiórkowe byłej siedziby ratusza. Plac został ogrodzony i wkrótce budynek przejdzie do historii. Prawdopodobnie na trenie przy ul. Wy­szyńskiego 15 powstanie obiekt handlowo-usługowy.

Aktualnie robotnicy budowlani demontują stolarkę okienną. Następnie obiekt zostanie całkowicie rozebrany. Budynek został sprzedany przez miasto na początku 2021 roku. Właścicielem nieruchomo­ści został Zakład Budowlano-Remon­towy Budrem. Firma zajmuje się realizacją dużych obiektów handlowych i prze­mysłowych. Ma na swoim koncie również inwestycje mieszkaniowe w Warszawie.

Jak zostanie zagospodarowana działka w centrum miasta? Zgodnie z zapisami w planie zagospodarowania przestrzennego Świdnika, nowy właściciel może w tym miejscu wybudować obiekty usługowe i mieszkalne. Budynki mogą mieć nawet do 20 metrów wysokości, czyli porównywalnej do położonego po drugiej stronie ulicy gmachu sądu. Nowy właściciel nie udziela informacji na temat inwestycji. Jak informowali przedstawiciele firmy Budrem w ubiegłym roku, na miejscu starej nieruchomości powstanie obiekt handlowo-usługowy.

Artykuł przeczytano 1082 razy

Last modified: 26 września, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »