sobota, 28 stycznia 2023r.

Był skrót. Będzie ścieżka rowerowa

Autor: |

Dla pieszych – krótsza droga z ul. Wyszyńskiego do Ratajczaka, dla rowerzystów – bezpieczna trasa z dala od zgiełku samochodów. Rozpoczęły się prace nad ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż ul. Spadochroniarzy.

– Można powiedzieć, że inwestycja realizowana jest na wzór skandynawski. Ścieżka wydeptywana była od dłuższego czasu przez mieszkańców i w ten sposób to właśnie oni wytyczyli optymalny szlak komunikacyjny. Jednym słowem okazali się najlepszym projektantem – mówił w kwietniu Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Przetarg na inwestycję ogłoszono pół roku temu. Realizacji chciały się podjąć trzy firmy, które oferowały wykonanie projektu oraz budowę trasy za nawet 900 tys. zł. Ostatecznie jednak władze miasta wybrały ofertę złożoną przez przedsiębiorstwo z Jackowa, przeznaczając na to ponad 581 tys. zł.

Prace nad nowym ciągiem komunikacyjnym, który połączy wschodnią i zachodnią część miasta już się rozpoczęły. Ścieżka rowerowa ma liczyć 400 m, a chodnik 430 m. Rowerzyści pojadą po nawierzchni asfaltowej, z kolei na chodniku zostanie położona czerwona kostka brukowa. Trasa zostanie też oświetlona i oznakowana, a wzdłuż pojawi się trawnik. Ścieżka rozpocznie się przy ul. Wyszyńskiego i będzie stanowiła przedłużenie istniejącej drogi na ul. Spadochroniarzy. Dodatkowo wykonany zostanie zjazd do ul. Janusza Kasperka.  

Inwestycja powinna być gotowa jeszcze w tym roku.

Artykuł przeczytano 290 razy

Last modified: 18 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?