piątek, 23 lutego 2024r.

Boże Ciało po nowemu

Autor: |

We wszystkich świdnickich parafiach jutro odbędą się procesje. Tylko w jednej wierni nie wyjdą poza teren kościoła. Władze episkopatu i policja przypominają o zachowaniu dystansu podczas uroczystości i zasłanianiu nosa i ust.

– W kontekście zbliżającej się Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – mając na uwadze zdrowie i życie naszych rodaków – zwracam się do wszystkich uczestników uroczystości religijnych z gorącym apelem o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych. W sposób szczególny proszę o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia. Wskazania te obowiązują wszystkich uczestników liturgii, z wyjątkiem celebransów – zaapelował do uczestników uroczystości abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu.

Wierni na procesjach

Tradycyjne uroczystości Bożego Ciała odbędą się we wszystkich świdnickich parafiach. Tylko w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela zrezygnowano z procesji ulicami miasta. Msza święta odbędzie się o godzinie 10.00, następnie wierni przejdą wokół kościoła, zatrzymując się przy czterech stacjach. .

W parafii pw. św. Józefa wierni wraz z duchownymi wyruszą w procesji po mszy świętej o godzinie 10.00. Trasa przemarszu będzie identyczna, jak w minionym roku.

Parafia pw. św. Kingi wyruszy z procesją około godziny 11.00. Wyjdą z ulicy Klonowej, w kierunku Kusocińskiego. Procesja zakończy się na wysokości Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „Pegimek”. O tej samej godzinie wyruszą wierni z „okrąglaka”. Procesja wyjdzie ulicą Wyszyńskiego, następnie ul. Racławicką, al. Lotników Polskich oraz ul. Niepodległości.

Podczas uroczystości o bezpieczeństwo na drodze będą dbać funkcjonariusze ze świdnickiej komendy. Policjanci apelują o rozsądek oraz informują, że mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

– Postaramy się w sprawny sposób przeprowadzić procesje. Przypominamy również wszystkim wiernym o zachowaniu środków bezpieczeństwa. Każdy uczestnik ma obowiązek zakrywania nosa i ust bądź zachowania dwumetrowej odległości – mówi podinspektor Paweł Leśny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.
nat

Fot. Mariusz Kiryła

Artykuł przeczytano 3340 razy

Last modified: 10 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »