wtorek, 25 stycznia 2022r.

Bogdanka nadal wspiera Avię (foto+film)

Autor: |

Dziś, w kompleksie sportowo-rekreacyjnym Park Avia odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dalszej współpracy pomiędzy MKS Avia Świdnik a spółką Bogdanka S.A. Lubelski Węgiel.

W konferencji wzięli udział: Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Ryszard Czarnecki, europoseł oraz wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Artur Wasil, prezes zarządu LW Bogdanka S.A., Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika oraz Radosław Szczerba, prezes Miejskiego Klubu Sportowego Avia Świdnik.

– Rozpoczynamy trzeci sezon współpracy – powiedział Artur Wasil, prezes zarządu LW Bogdanka S.A. – Pierwsza aktywność zaczęła się w drugiej lidze, gdzie pokładaliśmy duże nadzieje w świdnicką drużynę. Jednym z powodów, które zadecydowały o współpracy była silna tradycja siatkówki Avii Świdnik, ale też zdolności organizacyjne i przygotowanie zespołu. Awans do pierwszej ligi potwierdził to. Bogdanka ma specyficzną funkcję i rolę do odegrania. Mając wsparcie ministra Artura Sobonia, daje nam niewątpliwie możliwość wychodzenia szerzej z naszymi projektami. Myślę, że to przedsięwzięcie jest długofalowe i zarząd Avii nie postawi sobie jedynie za cel pozostanie w pierwszej lidze.

– Współpraca pomiędzy MKS Avia Świdnik a spółką LW Bogdanka rozpoczęła się ponad dwa lata temu – dodał Radosław Szczerba, prezes zarządu MKS Avia Świdnik. – Wtedy byliśmy jeszcze w drugiej lidze. Ostatnie dwa lata tej współpracy to zauważalny okres stałego i dynamicznego rozwoju świdnickiej siatkówki. Dzięki sponsorowi powróciliśmy, po wielu latach, do pierwszej ligi. W kolejnym sezonie 2021/2022 zajęliśmy szóste miejsce, grając w roli beniaminka. Wsparcie naszego partnera dotyczy też świdnickich drużyn młodzieżowych, które zajęły czołowe miejsca na poziomie wojewódzkim. Brały też udział w mistrzostwach Polski na etapie ćwierćfinałów i półfinałów. Te wszystkie osiągnięcia są dowodem na to, że ta współpraca oparta na obopólnych korzyściach i wzajemnym zaufaniu przynosi konkretne efekty w postaci wyników sportowych. W imieniu swoim, trenerów i zawodników chciałbym podziękować Arturowi Wasilowi za dotychczasową współpracę i wsparcie.

– Chciałbym przyłączyć się do podziękowań – powiedział Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. – To dla nas bardzo ważna informacja, że współpraca będzie kontynuowana. Na naszej drużynie ciąży obowiązek wywiązywania się z promocji sponsora, ale jednocześnie zawodnicy, dzięki tym środkom, w ogromnym zakresie promują Świdnik. To wzmacnia też tradycje naszej miejskiej wspólnoty samorządowej. Chciałbym, aby ta współpraca była kontynuowana na takim poziomie, na jakim jest obecnie.

Na zakończenie spotkania Radosław wręczył gościom upominki w postaci drużynowych koszulek Avii, obowiązujące w bieżącym sezonie szaliki oraz książkę Macieja Zdziarskiego „Dziewczyny z brązu chłopaki ze złota” poświęconej wybitnym polskim reprezentantom siatkówki.

Artykuł przeczytano 422 razy

Last modified: 10 września, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?