środa, 19 czerwca 2024r.

Błękitny rajd z sercem

Autor: |

Ponad 160 osób wzięło udział w rajdzie i festynie rodzinnym „O błękitną koszulkę serca”, zorganizowanych przez Świdnicki Klub Rowerowy Alfa, przy dofinansowaniu Gminy Miejskiej Świdnik. Najstarsi uczestnicy mieli ponad 80 lat. Najmłodsi 2 i 5 lat.

Na zaproszenie do aktywnego spędzenia niedzielnego popołudnia odpowiedzieli nie tylko świdniczanie. Wśród rowerzystów znaleźli się goście z Lubartowa, Chełma, Siennicy Różanej i Lublina. Trasa rajdu liczyła ok. 8 km, głównie leśnymi ścieżkami Rejkowizny. Pogoda dopisała, więc wycieczka należała do wyjątkowo udanych.
Pozostałe punkty programu odbyły się w muszli koncertowej MCUS. Funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili konkursy wiedzy o ruchu drogowym, a policjanci oznakowali 24 rowery. Można było także skorzystać z serwisu i sprawdzić stan swoich dwóch kółek. Finał miała świdnicka odsłona akcji „Rower pomaga”. Dzięki zaangażowaniu cyklistów, którzy zalogowali się w specjalnej aplikacji i dodawali przejechane dystanse, wygrany jednoślad trafił do Sylwka, wychowanka placówki opiekuńczej „Pogodny Dom” w Lublinie.
– Jako burmistrz i mieszkaniec Świdnika ogromnie się cieszę, że tak duża grupa osób jeździ rowerami i bierze udział w tego typu imprezach. Jest to bardzo pożyteczne hobby. Gratuluję Sylwkowi i życzę wszystkim przyjemnego popołudnia – mówił Waldemar Jakson, który przekazał rower szczęśliwemu nastolatkowi.
Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, przygotowana przez Komitet Pomocy SOS Solidarność. Dochód z niej przeznaczono na leczenie 14-letniej Martynki.
– Jesteśmy pod wrażeniem wrażliwości rowerzystów. Sprzedaliśmy większość przygotowanych losów. Bardzo dziękujemy za to wsparcie – podkreśla Urszula Radek, prezes komitetu, której w niedzielę towarzyszyli wolontariusze: Zofia Drąg, Małgorzata i Marysia Mazurek oraz Kazimierz Czapla.
Na zakończenie spotkania wręczono nagrody uczestnikom konkursów. Organizatorzy serwowali też pyszne pierogi ze skwarkami lub masłem, jabłka i słodkie co nieco.
– To była już dwunasta edycja błękitnego rajdu – mówi Bogusław Kocira, prezes Alfy. – Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom, a także firmom i instytucjom zaangażowanym w zorganizowanie imprezy. Są to: Gmina Miejska Świdnik, WORD Lublin, Zrzeszenie Producentów Owoców Stryjno Sad, Warsztat Rowerowy, Komenda Powiatowa Policji i Straż Miejska w Świdniku, Miejskie Centrum Usług Socjalnych. Słowa wdzięczności kieruję też do członków klubu, którzy czuwali nad przygotowaniami.
aw

« z 4 »

Artykuł przeczytano 3016 razy

Last modified: 23 września, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content