poniedziałek, 20 września 2021r.

Bezpieczny letni czas

Autor: |

Funkcjonariusze odwiedzali dzieci od początku lipca. Ostatnie spotkanie odbyło się we wtorek. – Mundurowi zadbali o to, by zajęcia były różnorodne i ciekawe. Dzieci miały okazję się poznać policjantów z prewencji, dzielnicowych oraz przewodników psów służbowych. Wysłuchały pogadanek o bezpiecznych wakacjach. Dowiedziały się, jak zachowywać się nad wodą, na szlaku górskim, w lesie, na wsi, na ulicy oraz w domu. Poznały zasady, w jakich przypadkach można dzwonić na telefon alarmowy 112 i w jakiś sposób powiadamiać służby ratunkowe o zagrożeniach. Podczas rozmów dzieci były bardzo aktywne i zadawały dużo pytań – mówi st. asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Wakacyjne spotkania przybliżały dzieciom zawód policjanta. Mogły przeprowadzić daktyloskopię. Odbitki swoich linii papilarnych zabierały na pamiątkę do domu.

– Na zakończenie każdego spotkania odbywały się zajęcia z przewodnikami psów oraz z ich czworonogami. Policjanci opowiadali o swojej pracy, o tym jak zachowywać się w przypadku ataku psa oraz jak zachowywać się w stosunku do zwierząt. Zawsze najwięcej emocji wśród dzieci budziły pokazy posłuszeństwa psa, ataki na pozoranta oraz jak wygląda nagradzanie czworonoga po wykonaniu zadania – dodaje st. asp. E. Domaradzka.

nat, fot. KPP w Świdniku

Artykuł przeczytano 212 razy

Last modified: 5 sierpnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?