poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Bezpieczni podczas wakacji

Autor: |

Przedszkolaki z Zespołu Przedszkoli nr 1 nie zapomniały, by przed wakacyjną przygodą porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa. Wszystkie grupy spotkały się w ogrodzie Przedszkola nr 2, gdzie przybyli również pracownicy Straży Miejskiej.

Zgromadzonych powitała Renata Wójcik, dyrektor ZP nr 1:  – Wakacje to czas  relaksu i zabawy, ale pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Spotkanie rozpoczęły maluchy z P nr 3. „Jeżyki” zaśpiewały, że wakacje będą bajeczne, jeśli miną bezpiecznie. Grupa „Biedronki” wystąpiła z wierszem Magdaleny Cebulskiej „Bezpieczne wakacje”, natomiast „Kleksiki” przedstawiły  zasady bezpiecznego odpoczynku letnią porą – w inscenizacji wiersza Marii Terlikowskiej „Lato, lato, co ty na to”. Grupa „Żabki” przypomniała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, wykonując piosenkę „Uwaga, czerwone światło”. „Kotki” przygotowały wystąpienie dotyczące ochrony przeciwsłonecznej. „Montessorki” opowiedziały jak należy zachować się w razie ataku psa oraz zademonstrowały przyjęcie bezpiecznej „pozycji żółwia”. „Krasnoludki” wystąpiły w wierszu ilustrowanym ruchem „Bezpieczne wakacje”.

Do spotkania doskonale przygotowały się również dzieci z P nr 2. „Wiewiórki” także chciały bezpiecznie spędzić wakacyjny czas, a jak to zrobią opowiedziały w wierszyku „Bezpieczeństwo podczas wakacji”. Jak ważna jest znajomość numerów alarmowych dowiedzieliśmy się od „Jeżyków” dzięki piosence: „Numery alarmowe”. „Zajączki” ubrane w kamizelki odblaskowe przypomniały, że poruszając się po drogach i ulicach musimy być widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego a pomagają nam w tym właśnie elementy odblaskowe. „Liski” opowiedziały o bezpiecznych zabawach w scence rodzajowej „10 zasad zabaw latem”.

Podsumowaniem spotkania był quiz o wakacyjnym bezpieczeństwie,  przeprowadzony przez pracowników Straży Miejskiej. Dzieci miały także okazję zapoznać się z pracą strażników, prowadząc indywidualne rozmowy dotyczące interwencji, służbowego stroju, a także oglądając wyposażenie auta.

Spotkanie profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczne wakacje” przygotowały i poprowadziły: Agnieszka Sapko, Barbara Mróz oraz Dorota Błaszczuk.

mat. ZP nr 1

Artykuł przeczytano 118 razy

Last modified: 27 czerwca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content