środa, 24 lipca 2024r.

Będzie gorąco i burzowo

Autor: |

W sobotni poranek już na całego rozpoczynamy ostatni czerwcowy weekend. Oddając się letnim przyjemnościom pamiętajmy, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu świdnickiego dwa ostrzeżenia drugiego stopnia. Oznacza to, że bardzo wysokim temperaturom mogą towarzyszyć burze.

Dzisiaj możliwe są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu (od 30 mm do 50 mm) oraz porywy wiatru do 70 km/h, a pod wieczór do 80 km/h. Lokalnie może spaść grad.

Czeka nas też kilka bardzo upalnych dni. Temperatura maksymalna w dzień będzie wynosić od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 21°C.

W czasie upałów należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, a także trzeba unikać wysiłku fizycznego. Jeśli to możliwe lepiej zostać w domu. W ciągu dnia powinno się zamknąć i zasłaniać okna. Wychodząc na słońce trzeba nosić nakrycie głowy, lekką oraz przewiewną odzież i stosować kremy z filtrem UV. Nie wolno zostawiać dzieci ani zwierząt w aucie. Zaleca się picie dużej ilości niegazowanej wody i unikanie alkoholu, który odwadnia organizm.

W przypadku zauważenia u siebie lub kogoś innego objawów przegrzania organizmu, czyli: podwyższonej temperatury, przyśpieszonego oddechu, nudności, zawrotów głowy, dreszczy, należy zadzwonić na numer 112.

Jeśli jednak nie macie zamiaru rezygnować z umiarkowanie aktywnego wypoczynku, zachęcamy do odwiedzenia Parku Avia, który oferuje ochłodę w wodzie swoich basenów i, w gratisie, kąpiele słoneczne.

fot. Park Avia

Artykuł przeczytano 88 razy

Last modified: 28 czerwca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content