sobota, 24 lutego 2024r.

Będą uczniami na piątkę

Autor: |

Przygotowania za nimi. Od dzisiaj, w całym majestacie szkolnego prawa mogą chwycić za książki, zeszyty i długopisy, i rozpocząć edukację jako uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 5. Oficjalnego pasowania na zaszczyty tytuł ucznia klasy I dokonali dzisiaj, czarodziejskimi piórami, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury Marcin Dmowski, zastępca burmistrza, Tomasz Szydło, dyrektor SP 5 oraz Marzena Herda, wicedyrektor szkoły. Przedtem jednak kandydaci na pierwszaków zdali pierwszy w życiu egzamin udowadniając, że będą uczniami na piątkę.

– Za chwilę staniecie się prawdziwymi uczniami klas pierwszych. To niesłychanie ważny moment. Zaczniecie poznawać czas, przestrzeń, wszechświat. Dlatego zachęcam Was, abyście mieli wszystkie zmysły otwarte, abyście ogarniali ten świat. Zachęcam Was też do zadawania pytań, bo ta umiejętność jest niesłychanie ważna. W naszej szkole pracują wspaniali nauczyciele, którzy z pewnością na te pytania odpowiedzą. Ale może się zdarzyć, że na jakieś pytanie nie znajdą odpowiedzi. Bo jest też tak, że nie cały świat jest odkryty. Odpowiedzi na niektóre pytania nie znają nawet najmądrzejsi ludzie. Nawet Albert Einstein, najwybitniejszy fizyk naszych czasów ich nie znał.  Może na te pytania odpowiecie w przyszłości Wy. Może kiedy zdacie egzamin ósmoklasisty, pójdziecie do kolejnej szkoły , a potem na uniwersytet, znajdziecie rozwiązania dla najtrudniejszych pytań. Tego Wam gorąco życzę – mówił Tomasz Szydło, dyrektor SP 5.

– Dzisiaj oficjalnie stajecie się uczniami, chociaż pewnie zdążyliście już nauczyć się wstawać rano na lekcje. Życzę Wam, żebyście pokochali swoją szkołę, żeby stała się dla Was drugim domem. Sam dobrze wspominam swoją szkołę, chociaż czasem uciekało się z lekcji. Ale szkoła to przede wszystkim nauka i znajomości, które pozostają na cale życie. Nauczyciele będą śledzić wyniki Waszej nauki, ale nie jest to najważniejsze. Najważniejsze jest, żebyście zdobywali doświadczenie, poznawali różne emocje, uczyli się być pewnymi siebie ludźmi w przyszłości. Zwracając się do rodziców chcę powiedzieć, że sam jako rodzic wiem, jak wiele możemy dać swoim dzieciom okazując im wsparcie. Często krótkie słowa: córko, synu, jestem z Ciebie dumny, znaczą dużo. Nikt tak, jak rodzice nie umacnia w pewności siebie. Gratuluję kadrze pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 5, która osiąga doskonałe wyniki nauczania w skali całego kraju. Widzimy to i doceniamy.

Nowo upieczeni pierwszacy otrzymali upominki od Przedsiębiorstwa Komunalnego Pegimek, które wraz z Urzędem Miasta prowadzi proekologiczną akcję skierowana do uczniów szkół podstawowych. Były nimi butelki z filtrami na wodę.

« z 2 »

Artykuł przeczytano 2130 razy

Last modified: 30 września, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »