czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Basen i hala jak nowe

Autor: |

Dobiegły końca remonty obiektów sportowych Szkoły Podstawowej nr 5. Objęły salę gimnastyczną i basen oraz całą towarzyszącą im infrastrukturę.

– Po prawie 40 latach intensywnej eksploatacji wszystkie elementy segmentu sportowego szkoły uległy naturalnej degradacji. Niektóre zostały wyremontowanej przed kilku laty. Należą do nich niecka basenu, urządzenia filtrujące wodę i parkiet sali gimnastycznej. Pozostałe wymagały gruntownej renowacji. Wymieniono więc całkowicie plażę wokół basenu, którą ułożono z płytek antypoślizgowych. Zainstalowano wygłuszający sufit, wykonano nową instalację wentylacyjną i , co ważne, zbudowano nowe szatnie wyposażone w szafki ze specjalnej płyty MDF i prysznice. Również w sali gimnastycznej powstała nowa wentylacja, która poprawi komfort prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, zwłaszcza w miesiącach wiosennych i wczesną jesienią. Sala otrzymała nowe trybuny, nieprzeszkadzające w zajęciach, wygodniejsze w użyciu i bardziej bezpieczne. Są one w stanie pomieścić około 300 widzów, chociaż oczywiście rzadko udaje się zgromadzić aż tak liczną widownię. Bardzo ważną rzeczą była zupełna przebudowa szatni i pryszniców. Zarówno na basenie, jak przy hali sportowej zorganizowaliśmy nowe pokoje nauczycielskie. Przy okazji remontu odnowiona została mała salka gimnastyczna przy basenie i znajdujące się pod nim pomieszczenie magazynowe, które po wyposażeniu w szatnie i łazienki również będzie wykorzystywane do prowadzenia zajęć sportowych. Marzy mi się jeszcze budowa drugiej hali sportowej. Kiedy „Piątka” oddawana była do użytku, program nauczania wf zakładał organizację dwóch zajęć tygodniowo. Obecnie każda klasa ma cztery godziny wychowania fizycznego – mówi Tomasz Szydło, dyrektor SP nr 5.

Obiekty sportowe Szkoły Podstawowej nr 5 są wykorzystywane nie tylko do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego. W godzinach popołudniowych korzystają z nich młodzi piłkarze Akademii Avii Świdnik, pięściarze MKS, a także mieszkańcy miasta.

Bardzo cieszymy się, że prace w ”Piątce” zostały zakończone. Dziękujemy wszystkim za cierpliwość, bo trochę trzeba było poczekać, ale wszyscy korzystający z tych obiektów będą mogli się przekonać, że w porównaniu z tym co było, zrobiliśmy ogromny skok jakościowy. Projekt realizowany był z Budżetu Miasta, przy dofinansowaniu z funduszy Ministerstwa Sportu. Obecnie mamy już nowoczesną bazę sportową w Szkole Podstawowej nr 7, skończyliśmy jej modernizację w SP nr5, budujemy nową halę przy SP nr3. Pozostał jeszcze do przeprowadzenia remont w SP nr4. Cieszymy się, że uczniowie, ale także mieszkańcy miasta, będą mogli korzystać z obiektów naprawdę nowoczesnej infrastruktury sportowej – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

 

Artykuł przeczytano 256 razy

Last modified: 12 stycznia, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content