piątek, 27 stycznia 2023r.

Bal maturalny uczniów PCEZ

Autor: |

Na ten wieczór czekali już od kilku miesięcy, szykując stylizacje i ucząc się choreografii. Wczoraj maturzyści z Technikum nr 1, mieszczącego się w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej zatańczyli poloneza.

Studniówka odbyła się w restauracji Favilla. Panie wystąpiły w wieczorowych kreacjach, a panowie w eleganckich garniturach. Również sala zyskała odświętny wystrój. Nim jednak padło słynne zdanie „Poloneza czas zacząć”, były przemówienia i podziękowania.

– Zebraliśmy się w tej pięknej sali balowej, aby na chwilę zapomnieć o codziennych trudach i pracy, ale przede wszystkim, aby uczcić fakt zbliżającej się matury. Studniówka jest bardzo ważnym wydarzeniem, bo wyznacza czas, a jednocześnie mobilizuje do jeszcze większych wysiłków wkładanych w przygotowania do matury. Jest również Waszym świętem, o którym wspominacie później latami. Życzę wszystkim wesołej zabawy do białego rana – mówiła Anna Goral, dyrektor PCEZ.

– Szanowna dyrekcjo, drodzy wychowawcy, nauczyciele, kochani rodzice. Na ten wieczór czekaliśmy cztery lata. Już tylko sto dni dzieli nas od matury. Ten niezwykły czas skłania nas do refleksji. W szkole przeżywaliśmy swoją młodość, wzloty i upadki. Dziękujemy za Waszą życzliwość i cierpliwość – dodali uczniowie.

Podziękowania dla grona pedagogicznego złożyli także rodzice, który podkreślali wkład włożony w nauczanie ich dzieci oraz organizację wczorajszego wieczoru. Wreszcie przyszedł czas na najważniejszy moment studniówki – poloneza. Potem wszyscy oddali się beztroskiej zabawie, zapominając na kilka godzin o egzaminach, które czekają ich za sto dni.

To druga studniówka, która odbyła się w tym roku w Świdniku. Jako pierwsi poloneza zatańczyli maturzyści z II LO. Dziś natomiast swój bal będą mieć licealiści z I LO. Studniówka ZS nr 1 odbędzie się po feriach, w pierwszą niedzielę lutego.

Artykuł przeczytano 214 razy

Last modified: 14 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?