piątek, 29 marca 2024r.

Avia lepsza od Cracovii

Autor: |

W środowym spotkaniu, w ramach siódmej kolejki III ligi grupy IV, piłkarze Avii Świdnik podjęli rezerwy Cracovii Kraków. Po ciekawym widowisku świdniczanie pokonali „Pasy” 1:0. Jedyną bramkę strzelił Wojciech Białek.

Odkąd Cracovia II awansowała do trzeciej ligi, Avia zagrała z nią dwa spotkania. Przegrała w Krakowie i zremisowała w Świdniku. Znane przysłowie mówi, że do trzech razy sztuka i tak też było w środę, na stadionie przy ul. Sportowej 2. Mecz bardzo szybko otworzyli żółto-niebiescy. Już w piątej minucie Kamil Oziemczuk dograł piłkę Wojciechowi Białkowi, a ten z bliskiej odległości umieścił ją w bramce. Cracovia próbowała się odgryźć. Stworzyła dwie groźne sytuacje, w których świetnie na bramce spisał się Andrzej Sobieszczyk. W 33 minucie mogło być już 2:0. Po ładnej zespołowej akcji w polu karnym gości znalazł się Bartłomiej Poleszak. Przedryblował jednego z obrońców i znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Strzelił jednak zbyt słabo i golkiper poradził sobie z uderzeniem. W 41 minucie na strzał z daleka zdecydował się Kamil Oziemczuk. Jego próba o włos nie zakończyła się golem, bowiem gości uratowała poprzeczka. Tuż przed końcem pierwszej połowy sam na sam z bramkarzem znalazł się Wojciech Białek, ale tym razem uderzył obok bramki.

Po zmianie stron także nie brakowało okazji do powiększenia wyniku. Paweł Uliczny uderzył z dystansu w słupek, zaś Łukasz Najda przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Pod koniec meczu doskonałą szansę miał Tomasz Zając, lecz i tym razem górą wyszedł z tego starcia golkiper Cracovii. Ostatecznie wynik się nie zmienił i trzy punkty zostały w Świdniku.

Następny ligowy pojedynek żółto-niebiescy stoczą w najbliższą niedzielę. O godzinie 16.00 zagrają w Radzyniu Podlaski z miejscowymi Orlętami.

Avia Świdnik – Cracovia II Kraków 1:0 (1:0)
Bramka: Białek (5)
Avia: Sobieszczyk – Góralski, Kursa, Mykytyn, Dobrzyński, Uliczny (75′ Świech), Zając, Popiołek, Poleszak (69′ Drozd), Oziemczuk (55′ Najda), Białek
Cracovia II: Wilk – Stachera, Supryn, Bracik, Ziemnik, Kanach, Ożóg (47′ Huesca), Rakoczy, Myszor (68′ Nowicki), Pik, Piszczek (68′ Bociek)
Żółte kartki: Popiołek, Poleszak – Pik, Rakoczy, Ożóg, Bracik
Sędziował: Aleksander Kozieł (Kielce)