sobota, 24 lutego 2024r.

Avia i Świdniczanka z awansem w Pucharze

Autor: |

W środowe popołudnie piłkarze Avii Świdnik i Świdniczanki rozgrywali swoje mecze w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu LZPN. Oba świdnickie zespoły pewnie pokonały swoich rywali. Avia wygrała na wyjeździe z Granitem Bychawa, zaś Świdniczanka przed własną publicznością uporała się z rezerwami Górnika Łęczna.

Avia chciała wreszcie wygrać w 2023 roku. Okazja była doskonała, bo przed żółto-niebieskim stanęli zawodnicy z czwartoligowego Granitu Bychawa. Świdniczanie bardzo szybko zaczęli strzelanie. W szóstej minucie akcję lewym skrzydłem przeprowadził Wojciech Kalinowski, posłał w pole karne silne i precyzyjne dośrodkowanie, do którego w odpowiednim czasie dopadł Szymon Rak i z pierwszej piłki oddał strzał, który trafił do siatki. W 23 minucie było już 2:0. Znów dośrodkowywał Kalinowski, tym razem na głowę Dominika Kuncy. Najniższy na boisku Słowak nie miał problemu by wygrać pojedynek w powietrzu i podwyższyć wynik.

Po przerwie na boisku pojawili się między innymi Tomasz Zając i Wojciech Białek. Obaj dołożyli po bramce. Najpierw Zająca obsłużył Białek, a skrzydłowy Avii strzelił na 3:0, zaś w końcówce sam Wojciech Białek skutecznie dobił uderzenie Mateusza Kompanickiego. Avia pewnie pokonała Granit 4:0 i teraz podopieczni Łukasza Mierzejewskiego będą chcieli pójść za ciosem i przełamać się także w sobotnim meczu ligowym z Sokołem Sieniawa. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Granit Bychawa – Avia Świdnik 0:4 (0:2)

Bramki: Rak (6’), Kunca (23’), Zając (70’), Białek (85’)

Avia: Sobieszczyk – Mykytyn, Dobrzyński (Drozd 65’), Miedzierski, Maluga (Poleszak 72’), Kalinowski (Wdowiak 46’), Uliczny, Popiołek (Mydlarz 46’), Akhmedov (Zając 46’), Kunca (Białek 46’), Rak (Kompanicki 46’)

Troszkę więcej problemów miała Świdniczanka. Podopieczni Łukasza Gieresza długo nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza z Łęcznej. Udało się to w 72 minucie. W polu karnym faulowany był Michał Paluch, a jedenastkę na bramkę zamienił Łukasz Strug. Chwilę później Strug dołożył kolejne trafienie, a po kilku minutach miał na swoim koncie hattricka. W doliczonym czasie gry wynik ustalili Dawid Wójcik oraz Michał Koźlik.

Świdniczanka kolejny mecz zagra 15 kwietnia. Będzie to pierwsze spotkanie w grupie mistrzowskiej 4. ligi. Na własnym boisku podejmą pokonany wczoraj przez Avię Granit Bychawa.

Świdniczanka Świdnik – Górnik II Łęczna 5-0 (0-0)

Bramki: Strug 72’, 75’, 84’, Wójcik 90’+4, Koźlik 90’+5

Świdniczanka: Gosik – Kowalski, Koźlik, Kanarek, Szymala (60 Bednarczyk), Nawrocki (68 Wójcik) Skoczylas, Łopuszyński (46 Kotowicz), Kutyła (68 Sikora) Janczarek (46 Paluch), Strug.