środa, 19 czerwca 2024r.

Artystyczne podsumowanie

Autor: |

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku to miejsce, gdzie wiele osób odkrywa oraz rozwija swoje pasje i zainteresowania. Co roku, podczas Finału Sezonu Artystycznego, uczestnicy zajęć mają szansę podzielić się tym, co kochają, z szerszym gronem odbiorców.

Najbliższą ku temu okazję będą mieli już niebawem, podczas wydarzenia, które odbędzie się 8 czerwca. Widzowie obejrzą taneczne występy, posłuchają piosenek, przeniosą się w świat teatru, a także zobaczą wystawę prac przygotowanych przez artystów plastyków.

–  Wśród osób uczestniczących w zajęciach w naszym ośrodku są tancerze, muzycy, aktorzy, plastycy. Przez cały sezon, od września do czerwca, uczęszczają oni na spotkania, podczas których realizują swoje hobby, z powodzeniem biorą udział w konkursach i pokazach, włączają się w oprawę artystyczną miejskich wydarzeń oraz uczestniczą w licznych akcjach charytatywnych. Finał Sezonu Artystycznego to dla nich okazja, by podsumować kolejny rok swojej pracy – tłumaczy Monika Wójcik, p.o. dyrektora MOK.

Zapowiada się zatem dzień pełen wrażeń. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30. Na scenie sali widowiskowej zobaczymy grupy: Świdnicki Zespół Baletowy (instr. Beata Kamińska), Zumba Kids (instr. Aleksandra Pietroń), Disco Dance (instr. Anna Łakota), Taniec orientalny (instr. Joanna Dudek) oraz Hip Hop (instr. Agnieszka Wąsik). O miłe dla ucha doznania zadba Mania Śpiewania (inst. Ewa Kondrat), a Teatr Stonoga zaprezentuje spektakl teatralny (inst. Magdalena Mazurek-Chlebuś). Gimnastyczne umiejętności pokaże grupa Artakrobatyka (instr. Piotr Bałabuszek).

Druga część podsumowania sezonu będzie miała miejsce 12 czerwca, o godz. 18.00. W sali kameralnej zaprezentują się grupa Modern Balet oraz Teatr tańca Topaz (instr. Joanna Dudek).

W Galerii „Za Szybą” można natomiast podziwiać prace przygotowane przez uczestników grup: „Pod błękitną paletą” (instr. Renata Szuryga), „Anima Art” (instr. Igor Kaznowski), Plastyka Sensoryczna i Rękodzieło Artystyczne (instr. Małgorzata Strzelec), Malarstwo Sztalugowe (instr. Wioleta Maciejczyk), a także Szydełkowanie i Dzierganie na drutach (instr. Olga Brzoskowska). Wystawa pozostanie w galerii do 16 czerwca. Jest dostępna dla zwiedzających codziennie, w godzinach pracy MOK.

Artykuł przeczytano 124 razy

Last modified: 6 czerwca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content