sobota, 23 września 2023r.

Animacje, warsztaty, wolontariat?

Autor: |

Spółdzielczy Dom Kultury, działający przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6a, przygotował kolejne propozycje dla dzieci i dorosłych. Kontakt w sprawie zajęć można uzyskać poprzez profil FB – www.facebook.com/sdkswidnik/ lub pod numerami telefonów 691 890 715 i 81 751 23 88.

Niedziela z animacjami

Oferta przeznaczona jest dla dzieci powyżej 5. roku życia. 17 marca, o godz. 15.00, na najmłodszych będą czekać zabawy, tańce, rysowanie i ciekawe konkursy. Poprowadzi je animatorka Ola Wołodźko z wolontariuszami. – To drugie tego typu spotkanie – mówi Edyta Socha, kierownik placówki. – Poprzednie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, planujemy więc organizować je przynajmniej raz w miesiącu.

Najpiękniejsza Marzanna

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji 18 marca, o godz. 16.30, w SDK odbędą się warsztaty „Tworzenie najpiękniejszej Marzanny”. Poprowadzą je instruktorki Jadwiga Marcinek i Genowefa Lewczyk. Do udziału w artystycznej zabawie i robieniu kukły na patyku organizatorzy zapraszają dzieci i dorosłych.

Muzycy i wolontariusze poszukiwani

SDK poszukuje  muzyków, którzy dołączą do rockowego zespołu powstającego w placówce. Szczególnie mile widziane są osoby grające na perkusji, gitarze basowej oraz klawiszach. Wiek w zasadzie nie ma znaczenia, choć zespół bardziej liczy na starszą młodzież i dorosłych niż dzieci.

Czarodzieje Dobrodzieje zachęcają natomiast do wstąpienia w ich szeregi. Grupa pomaga przy organizacji imprez i zajęć prowadzonych w SDK. Stawia na pomysłowość, kreatywność oraz empatię. Spotkania wolontariuszy odbywają się zazwyczaj w poniedziałki, o godzinie 17.00.

– Jesteśmy otwarci na wszystkich i chętnie przekażemy nowym wolontariuszom dotychczasową wiedzę. Można do nas dołączyć w każdej chwili – zapraszają na Facebooku.

Dla zwierzaka

SDK we współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I st. im. Rodziny Wiłkomirskich przygotowuje kolejną imprezę charytatywną, z której dochód przeznaczony zostanie dla schroniska dla bezdomnych psów w Krzesimowie. Zaplanowano ją na 11 kwietnia. Zbierane będą pieniądze oraz karma dla zwierząt. O szczegółach poinformujemy niebawem.

aw

Artykuł przeczytano 2314 razy

Last modified: 11 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »