poniedziałek, 20 maja 2024r.

Alfa jedzie szukać wiosny

Autor: |

Powitaniem wiosny Klub Rowerowy Alfa nieoficjalnie rozpocznie tegoroczny sezon jazdy na dwóch kółkach. Do udziału w imprezie, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 marca, zaprasza wszystkich chętnych świdniczan.

– W poszukiwaniu wiosny pojedziemy nad Wieprz, do Jaszczowa. To ok. 40 km w obie strony. Jeśli będzie sposobność rozpalimy ognisko lub grill, ale kiełbaski i napoje trzeba zabrać we własnym zakresie. Spotykamy się o godz. 10.30, na placu przy fontannie. Zapewniamy miłą atmosferę i turystyczne tempo jazdy – zachęca Bogusław Kocira, prezes Alfy.
Każdy uczestnik bierze udział na własne ryzyko i odpowiedzialność. Niepełnoletni powinni posiadać Kartę Rowerową i mogą jechać tylko pod opieką osoby dorosłej i za zgodą rodziców.

Kalendarz imprez
Oficjalnie na rowerowy szlak klubowicze wyruszą w pierwszy weekend kwietnia. Prawdopodobnie dołączą do rajdu zaprzyjaźnionej Chełmskiej Grupy Rowerowej. Kolejne miesiące wypełnione będą rowerowymi spotkaniami. W maju Alfowicze chcą wspomóc organizację parady rowerowej, planowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w ramach rodzinnej majówki. Maj, czerwiec i lipiec będą czasem krótkich wypraw po powiecie, na które zaproszą mieszkańców Świdnika. W sierpniu przewidziano kilkudniowy, ok. 300-kilometrowy rajd wzdłuż Pilicy. We wrześniu, tradycyjnie już, odbędzie się Rajd o Błękitną Koszulkę Serca.
– Zakładamy, że również w tym roku zorganizujemy festyn ze sportową rywalizacją dla dzieci i młodzieży oraz wycieczkę, w której wezmą udział dorośli – mówi prezes Alfy. – Sezon zakończymy w październiku, dwudniowym Świdnickim Rajdem Rowerowym. To taki zarys naszej tegorocznej działalności. W międzyczasie na pewno pojawią się jeszcze inne propozycje.
Szczegóły wypraw dostępne będą na stronie www.rowerowyswidnik.pl i na profilu FB Alfy.

Wstąp do klubu
Szef grupy zachęca również do wstąpienia w jej szeregi.
– Z roku na rok turystyka rowerowa cieszy się coraz większą popularnością. Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcą zwiedzać świat z wysokości dwóch kółek. Kręcenie pedałami to nie tylko ukłon w stronę ekologii, ale także doskonała forma aktywnego wypoczynku i dobra zabawa. Rekreacyjna jazda ma również zbawienny wpływ na zdrowie, na przykład zwiększając wydolność serca, minimalizując przy tym ryzyko chorób układu krążenia – dodaje B. Kocira.
aw

Artykuł przeczytano 2484 razy

Last modified: 14 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content