sobota, 24 lutego 2024r.

Aleja nabiera kształtów

Autor: |

Ruch wahadłowy na budowie ronda z ul. Kard. S Wyszyńskiego, ciężarówki, koparki i spychacze. To krajobraz budowy al. NSZZ „Solidarność”, domykającej „małą obwodnicę Świdnika”. Powoli pojawiają się chodniki, a rozkopane koryto ziemi zaczyna przypominać ulicę.

– Budowa pierwszego etapu al. NSZZ „Solidarność” powinna zakończyć się w listopadzie. Jej wykonawca, firma Strabag, nie zgłasza poważniejszych przeszkód w dotrzymaniu tego terminu. Mam nadzieję, że cała aleja, od ronda z al. Jana Pawła II i al. Lotników Polskich do ul. Kusocińskiego, będzie gotowa  w przyszłym roku. Zgodnie z zapowiedziami rządu, inwestycje drogowe mają być kołem zamachowych polskiej gospodarki w warunkach kryzysu pandemii. Dlatego liczymy na dofinansowanie budowy al. NSZZ „Solidarność” z Funduszu Dróg Samorządowych. Przepraszamy świdniczan za utrudnienia powstałe w wyniku prac budowlanych, jednak mam nadzieję, że wynagrodzi je przyszły komfort korzystania z nowej arterii  – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza..

Trwają prace projektowe drugiego etapu budowy alei, do ul. Ks. Hryniewicza do ul. Kusocińskiego. Termin uzyskania przez wykonawcę projektu zezwolenia na realizację inwestycji w oparciu o ustawę o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych minie 15 listopada. Plany przewidują wykonanie około 580 metrów ulicy wyposażonej w pełną infrastrukturę. Towarzyszyć temu będzie budowa czterech nowych skrzyżowań, z ulicami Wiejską, Modrzewiową, Grabową i Kusocińskiego. Budowa całej alei będzie kosztowała ok. 15 mln zł. Połowa tej kwoty ma pochodzić z zewnętrznych dotacji.

No Images found.

Artykuł przeczytano 958 razy

Last modified: 14 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »