poniedziałek, 10 maja 2021r.

Aktor i reżyser to ja

Autor: |

Pod tym stwierdzeniem będą się mogli podpisać uczniowie klas IV-VIII, którzy wezmą udział w Powiatowym Konkursie Filmowo-Teatralnym, ogłoszonym przez Szkołę Podstawową nr 7. Jego celem jest propagowanie wartościowej literatury oraz kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego.

– Zależy nam również na promowaniu młodych talentów i inspirowaniu młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Zachęcamy dzieci i młodzież do podzielenia się reżyserskimi pomysłami oraz kreacjami aktorskimi. Muszę zdradzić, że do zorganizowania konkursu natchnęli mnie moi uczniowie. W ramach pracy domowej związanej z lekturą nagrali fantastyczne scenki – mówi Karolina Suszek, nauczycielka języka polskiego, która czuwa nad nim z Anną Wiśniewską ze szkolnej biblioteki.

Zadanie uczestników jest proste, chociaż na pewno będzie wymagało uruchomienia talentów nie tylko reżysersko-aktorskich. Muszą wcielić się w wybraną przez siebie postać z lektury i zaprezentować ją, odgrywając scenkę z książki. Nagranie nie powinno przekroczyć 5 min.

– Jury będzie oceniało dobór repertuaru, zgodność z tematyką konkursu, interpretację utworu, a także kreatywność w ubiorze i charakteryzacji, umiejętność wyrażenia cech i osobowości postaci w grze aktorskiej, dobór scenografii, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny – dodaje K. Suszek.

Każda placówka oświatowa może zgłosić dowolną ilość uczestników. Na przesłanie filmików, wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia, na adres e-mail: sp7swidnik.szkola@gmail.com, ma czas do 17 maja.

Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej „Siódemki” 8 czerwca. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.sp7.swidnik.pl. Pytania można kierować pod adresy e-mail: karolina.suszek@op.pl lub biblioteka.sp7.swidnik@gmail.com.

aw

Artykuł przeczytano 184 razy

Last modified: 21 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?