sobota, 24 lutego 2024r.

Akademicy z Go-Fight udanie rozpoczęli sezon

Autor: |

Młodzi kickboxerzy Akademii Sztuk Walki Go-Fight rozpoczęli sezon 2023 startem w Grand Prix Polski, które odbyło się z udziałem 472  zawodniczek i zawodników w Mińsku Mazowieckim. Zawody rozegrano w formułach pointfighting, light contact, kick light oraz w piankach. Startowali seniorzy, juniorzy, kadeci i dzieci z 36 klubów.

Akademia Sztuk Walki Go-Fight przywiozła na turniej 11 zawodników w kategorii dzieci i kadetów. Rywalizowali w formułach ciągłych i przerywanych. Wśród świdniczan rewelacyjnie zaprezentował się Igor Majkut który w formule przerywanej pointfighting zdobył złoty medal w swojej kategorii wagowej-28 kg i srebrny w wyższej kategorii wagowej-32 kg. W tej drugiej minimalnie uległ klubowemu koledze z Łęcznej Marcelowi Gugułce. W walce ciągłej light contact Igor nie miał sobie równych. Wszystkie walki zakończył przed czasem dorzucając do kolekcji kolejny złoty krążek.

Powody do radości  miał również Maciej Paczkowski który w formule przerywanej pointfighting wywalczył brązowy medal w kategorii -32 kg, po stoczeniu w półfinale walki również z Marcelem Gugułką. Ta trójka obstawiła prawie całe podium kategorii -32. W konkurencji ciągłej light contact Maciej pokonał wszystkich konkurentów i dorzucił złoto do kolekcji. Igor i Maciej przeszli dopiero niedawno z kategorii dzieci do kategorii kadetów. Mimo to bardzo dobrze sobie w niej poradzili.

Brązowy medal wśród kadetek ze Świdnika przywiozła Emilia Lewandowska.

Występujący w kategorii dzieci, Mikołaj Brzustewicz, najmłodszy zawodnik startujący w brawach ASW Go-Fight, po pięknych walkach zdobył złoty i brązowy medal w formule przerywanej.

Łącznie zawodnicy Akademii wywieźli z Mińska Mazowieckiego 22 medale w tym 10 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych. Początek roku był więc dla nich naprawdę owocny. Wszystkich chętnych  do uprawiania sportów walki Akademia zaprasza na zajęcia do Sparty przy ul. Piłsudskiego 6a. Zajęcia kickboxingu dla dzieci i młodzieży prowadzone są od lat 5. Tel kontaktowy: 794171278.

ds

Artykuł przeczytano 1184 razy

Last modified: 2 lutego, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »