czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Abstrakcje Mariusza Kiryły

Autor: |

Jego prace Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna eksponowała już kilkakrotnie. Świdniczanie mieli okazję podziwiać tam obrazy z wystaw „Malarstwo łączy pokolenia” czy „Dwóch do kwadratu”. Teraz zobaczymy bardziej abstrakcyjne obrazy Mariusza Kiryły. Wernisaż odbędzie się 24 stycznia, o godz. 17.00, w galerii placówki. 

Mariusz Witold Kiryła to świdniczanin z wyboru i z zamiłowania. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie. Uwielbia malarstwo plenerowe. Od kilkunastu lat zajmuje się fotografiką, publikując zdjęcia na łamach portali internetowych i prasy drukowanej. Przygotował projekty okładek wielu książek związanych ze Świdnikiem. Ceni czysto rzemieślnicze przygotowanie twórców, jakiego nie znajduje w kulturze ponowoczesnej. Jako artysta jest postacią niezwykle wyrazistą, na trwałe wpisaną w kulturalny pejzaż naszego miasta i regionu.

Wtorkowe spotkanie będzie doskonałą okazją do rozmowy z malarzem i poznania jego twórczości, tym razem spod hasła nowoczesnego malarstwa.

– Wszystkie prezentowane obrazy powstały w 2022 roku. To prace od koloryzmu przez ekspresjonizm pejzażowy aż po abstrakcyjne traktowanie krajobrazu organicznego w nastrojach minorowych. Wykorzystałem płótno, papier kraft, węgiel, czarną kawę, akryl, czyli technikę własną, mieszaną – wyjaśnia Mariusz Kiryła.

Wystawę będzie można oglądać do 13 lutego, w godzinach pracy MPBP.

ow

Artykuł przeczytano 958 razy

Last modified: 19 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content