sobota, 24 lutego 2024r.

65 lat w służbie mieszkańcom

Autor: |

Rodzina Przedsiębiorstwa Komunalnego Pegimek obchodziła dzisiaj w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury 65. rocznicę urodzin. Jak to wśród swoich, było uroczyście, ale też wesoło i z gorącym aplauzem dla nagradzanych pracowników, którzy od co najmniej 25 lat służą swoją wiedzą i zaangażowaniem nie tylko spółce, ale również mieszkańcom Świdnika.

– Na tej sali zgromadziło się przeszło 150 obecnie zatrudnionych i wielu emerytowanych pracowników. To Wy jesteście bohaterami tego dnia. To Wasze święto. Cały sukces firmy jest Waszą zasługą. Wraz z wiceprezes Justyną Mierzwą od czterech lat mamy zaszczyt ją prowadzić. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że wspólnie z Wami pracujemy na rzecz miasta i jego mieszkańców. Chciałbym Wam podziękować za atmosferę w pracy, uśmiech w trudnych sytuacjach, doświadczenie i życzliwość – mówił Jerzy Irsak, prezes zarządu Pegimeku.

Wtórowała mu Justyna Mierzwa, która dziękowała burmistrzowi Waldemarowi Jaksonowi i Marcinowi Dmowskiemu, jego zastępcy za stworzenie warunków do rozwoju spółki.

O znaczeniu, powadze i autorytecie, jaki wypracował sobie Pegimek w ciągu minionych 65 lat świadczyła ranga gości przybyłych na dzisiejszą uroczystość. Był wśród nich Artur Soboń, wiceminister finansów, który podzielił się swoimi refleksjami z punktu widzenia mieszkańca Świdnika: – To dobry moment, bo jestem tu przede wszystkim jako świdniczanin, który na co dzień korzysta z usług Przedsiębiorstwa Komunalnego Pegimek, by podziękować Wam wszystkim za Waszą pracę. Pegimek jest taką spółką, dla której najlepszą recenzją jest brak recenzji, bo gdyby się o Was mówiło, znaczyłoby, że czegoś brakuje. Pegimek dowodzi, że doskonaląc przez wiele lat jakość, standard swojej pracy, a także inwestując, jest w stanie zapewnić świdniczanom usługi na najwyższym poziomie. Nie tylko Wy nie macie się czego wstydzić porównując się do innych przedsiębiorstw komunalnych w Polsce, ale również my, konsumenci Waszych usług możemy być pewni, że dostajemy najwyższy standard za rozsądną cenę. Jako były, długoletni pracownik samorządu wiem, bo znam wielu pracowników Pegimeku, że dysponuje on kadrą identyfikującą się ze swoją firmą, żyjącą jej sprawami i oddaną jej,  jak niewiele innych. Byliście i jesteście Państwo skarbem dla każdego kolejnego kierownictwa.

Burmistrz Waldemar Jakson mówił o wkładzie spółki w sukces, jakim było odebranie tego dnia nagrody za I miejsce w Rankingu Gmin Lubelszczyzny, w którym o tytuł najlepiej zarządzanych rywalizują gminy, miasta i powiaty naszego województwa:

– Tak się składa, że ten jubileusz jest obchodzony w dniu, kiedy wraz z moim zastępcą, Marcinem Dmowskim, uczestniczyliśmy w gali Rankingu Gmin Lubelszczyzny. Wśród najlepiej zarządzanych miast województwa lubelskiego zajęliśmy pierwsze miejsce. Ten sukces wiąże się z dbałością władz miasta o równomierny rozwój wszystkich sfer życia. Pegimek jest zaangażowany w wiele jego segmentów, za co chciałbym Państwu serdecznie podziękować. Dziękuję również panu ministrowi Arturowi Soboniowi, który wydatnie wspiera nas w zdobywaniu unijnych, ale i innych środków.

Pegimek jest bardzo aktynie zaangażowany w życie kulturalne i sportowe miasta. Stąd podziękowania od Miejskiego Klubu Sportowego Avia Świdnik i Miejskiego Ośrodka Kultury:

– Można powiedzieć, że Avia, jako również spółka miejska, jest starszym bratem Pegimeku. Nasze korzenie sięgają 1952 roku. Muszę jednak stwierdzić, że ten starszy brat jest bardzo mocno przez młodszego wspierany. Przyczynia się on do wspaniałych sukcesów sportowych, które Avia Świdnik obecnie osiąga. Pięć sekcji działających w ramach klubu, szkolących ponad tysiąc młodych sportowców, to między innymi zasługa Przedsiębiorstwa Komunalnego Pegimek podobnie, jak doskonała jakość usług świadczonych świdniczanom przez Park Avia, w której ma swój udział Pegimek- podkreślał Adam Żurek, prezes zarządu MKS Avia Świdnik.

– Dziękujemy za wsparcie każdej imprezy kulturalnej i każdego wydarzenia, jakie organizujemy. Bez Państwa byłoby nam dużo, dużo trudniej – dodała Barbara Sawicka, kierownik działu kulturalno-artystycznego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Gratulacje i życzenia z okazji jubileuszu złożyli również przedstawiciele Starostwa Powiatowego, spółki Remondis, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, bliźniaczego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Łęcznej, współpracującej z Pegimekiem firmy Hawle, Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej, Spółdzielni Mieszkaniowej, I Liceum Ogólnokształcącego i innych instytucji.

Podczas jubileuszowej uroczystości wyróżniono 20 pracowników z pond 25-letnim stażem pracy. Wśród nich znaleźli się: Jarosław Aleksandrowicz, Małgorzata Czopik, Anna Drzewiecka, Ryszard Dzięgiel, Grzegorz Gębka, Sylwester Guć, Piotr Hrycuniak, Jerzy Jędryszka, Dariusz Latkowski, Krzysztof Łaska, Małgorzata Mieczkowska-Profeta, Sławomir Mrozik, Paweł Paczkowski, Mikołaj Płonka, Jacek Pyra, Joanna Słomka, Tomasz Stępień, Roman Waliłko, Andrzej Wojtysiak oraz Krzysztof Zmora.

« z 3 »

Artykuł przeczytano 1696 razy

Last modified: 9 grudnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »