czwartek, 07 grudnia 2023r.

Uliczny happening profilaktyczny

Autor: |

Już po raz siódmy świdniczanie spotkali się na ulicznym happeningu poświęconym profilaktyce zdrowia psychicznego. Organizatorem akcji był Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Stacja Świdnik II”.

– Słowo, które kojarzy mi się z dzisiejszym spotkaniem to godność człowieka. Każdy, bez względu na trudności, z jakimi się zmaga, jest człowiekiem wyjątkowym i niepowtarzalnym. Ta uroczystość jest idealną okazją do przypomnienia o tym innym ludziom – mówił Radosław Brzózka ze Starostwa Powiatowego.
Spotkanie rozpoczęto od prelekcji lekarza psychiatry Grzegorza Małaja oraz pielęgniarki środowiskowej Emilii Walęciuk-Warchockiej. Specjaliści przybliżyli problematykę osób, które zmagają się z kryzysem psychicznym.
Część artystyczna należała do uczniów i absolwentów Koła Psychologicznego z I Liceum Ogólnokształcącego. Na scenie zaprezentowała się grupa zaprzyjaźniona z ośrodkiem, w składzie: Zuzanna Kozłowska, Laura Bogusz, Katarzyna Adamska i Aleksandra Pawłowska. Opiekę nad wokalistkami sprawuje Katarzyna Paszko. Zabrzmiały takie utwory, jak: „Perfect” Eda Sheerana w polskiej wersji, „Tolerancja” Stanisława Sojki oraz „Chłopaki nie płaczą” zespołu T.Love.
Happening był też okazją do pokazania twórczości podopiecznych ośrodka. Zaprezentowali obrazy, plecione maskotki oraz haftowane chusteczki. Na koniec sceną zawładnęła Zumba. Uczestnicy wykonali wspólny taniec z instruktorką Renatą Elmerych.

nat

Artykuł przeczytano 1876 razy

Last modified: 11 czerwca, 2019

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »