piątek, 23 lutego 2024r.

Trwają prace przy budowie hali sportowej

Autor: |

Przy budynku Szkoły Podstawowej nr 3 (dawne Gimnazjum nr 1) powstaje nowoczesna hala sportowa. Obiekt ma liczyć 1380 mkw. powierzchni użytkowej.

Prace nad halą rozpoczęły się jeszcze w listopadzie. Odpowiada za nie świdnicka firma Rem-Guz, która złożyła najkorzystniejszą ofertę przetargową. Przedsiębiorstwo wybuduje obiekt za ponad 11 mln zł. 5 mln zł pochodzi z Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, natomiast pozostałe pieniądze z budżetu miasta.

– Budowa nowej hali sportowej to ogromny skok jakościowy. Uczniowie będą mogli grać na całej jej powierzchni w gry zespołowe, jak na przykład siatkówka czy piłka nożna. Podczas zajęć pomieści nawet trzy grupy jednocześnie. To obiekt, z którego skorzystają przede wszystkim uczniowie klas 4-8, ponieważ młodsi mają swoją salę w drugim budynku szkoły. Na ten moment, będzie to najnowocześniejsza hala sportowa w mieście – mówi Leszek Kalicki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.

Fundament obiektu jest już gotowy. Wykonawca pracuje obecnie nad słupami konstrukcyjnymi. Działa również na terenie starej sali gimnastycznej, która ma się stać częścią nowej hali.

– Zgodnie z umową hala ma powstać w ciągu 15 miesięcy od daty podpisania dokumentu. Myślę, że będzie gotowa na marzec 2024 roku, a być może nawet szybciej – dodaje L. Kalicki.

– Prowadzimy nadzór zewnętrzny nad tą inwestycją, a nasi inspektorzy na bieżąco koordynują postęp prac. Na ten moment nie ma żadnych opóźnień. Wykonawca pracuje zgodnie z harmonogramem. Cieszymy się, że ta hala powstaje. O ile młodsze klasy mają swoje miejsce do ćwiczenia w drugim budynku, to starsze, uczęszczające do obiektu po dawnym Gimnazjum nr 1, bardzo go potrzebują. W dawnym gimnazjum jest sala gimnastyczna, ale jej powierzchnia jest niewystarczająca. Teraz zostanie przebudowana i stanie się zapleczem nowo powstającej hali – wyjaśnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Nowy obiekt ma mieć 1380 mkw. powierzchni użytkowej. Będzie budynkiem jednokondygnacyjnym, z dwuspadowym dachem. Istniejąca sala gimnastyczna zostanie przebudowana. Na parterze znajdą się pomieszczenia szatni z łazienkami, pokój nauczycieli WF z własną łazienką, magazyn sprzętu, pomieszczenie gospodarcze oraz WC dla kibiców. Na piętrze natomiast magazyny oraz pomieszczenia porządkowe powiązane funkcjonalnie z pomieszczeniami na parterze.

Inwestycja będzie też ekologiczna. Aby obniżyć rachunki za energię elektryczną wykorzystywaną do utrzymania hali, na jej elewacji zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne.

– W tegorocznym budżecie mamy zapisane 5 mln zł na transformację energetyczną, która dotyczy miejskich jednostek, w tym szkół i przedszkoli. Na razie przygotowujemy dokumenty i wkrótce zaczniemy ogłaszać przetargi – dodaje M. Dmowski.

Teren wokół nowej hali zostanie zagospodarowany. Pojawią się nowe drogi dojazdowe, parking, minisiłownia i miejsce do rekreacji.

af

Artykuł przeczytano 936 razy

Last modified: 15 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »