piątek, 23 lutego 2024r.

Spotkanie z Dorotą Pomykałą

Autor: |

„Film stworzony przez kobiety, nie tylko dla kobiet” – tak twórczynie „Kobiety na dachu” w reż. Anny Jadowskiej opisują swoją najnowszą produkcję. 13 marca zostanie pokazana w Kinie „Lot”. Po projekcji filmu świdniccy kinomani wezmą udział w spotkaniu z odtwórczynią głównej roli, Dorotą Pomykałą.

„Kobieta na dachu” to opowieść o sześćdziesięcioletniej położnej. Świetnej w swoim fachu, ale jeszcze lepszej w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu skupia się na mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się, by na dachu swojego bloku zapalić papierosa. To jedyny moment, kiedy robi coś dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank, uzbrojona w niewielki nóż kuchenny.

Będzie to jedyny pokaz tego filmu w naszym kinie. Wyjątkowy tym bardziej, że tuż po seansie odbędzie się spotkanie z Dorotą Pomykałą, która wcieliła się w Mirę.

– Nie lubię mówić o sobie. Wolę słuchać. Moje nagrody itd., to wszystko jest gdzieś odnotowane. Ale czy to świadczy o mnie? Nie wiem. Świadczę o sobie swoją pracą i miłością do ludzi. Chciałam być psychologiem. Cieszę się na to spotkanie – mówi Dorota Pomykała.

– To niepowtarzalna okazja, by poznać aktorkę, zapytać o kulisy pracy nad filmem, jej dorobek artystyczny, plany. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to wydarzenie – zachęca do udziału Katarzyna Lis, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, w którego strukturach znajduje się Kino „Lot”.

Projekcję filmu zaplanowano na 13 marca, na godz. 18.30. Bilety można kupić w kasie Kina „Lot”, na stronie www.mok.swidnik.pl/kino-lot-swidnik oraz w biletomacie.

af, fot. kadr z filmu “Kobieta na dachu”

Artykuł przeczytano 890 razy

Last modified: 2 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »