sobota, 19 września 2020r.

Żegnaj szkoło!

Autor: |

Uczniowie inaczej niż zazwyczaj pożegnali rok szkolny. Nie było uroczystości w salach gimnastycznych ani klasowych spotkań z wychowawcami. Większość dzieci i młodzieży oraz nauczycieli zalogowała się na platformy internetowe i tam podziękowała sobie za roczną współpracę. Były jednak wyjątki. Towarzyszyliśmy klasie 8a ze Szkoły Podstawowej nr 5 i podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

W „Piątce” pożegnanie uczniów klas ósmych trwało od samego rana, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Każda klasa miała wyznaczoną godzinę, a uczniowie wchodzili na patio pojedynczo, obowiązkowo w maseczkach. Świadectwa wręczał im dyrektor Tomasz Szydło oraz wychowawcy.
– Bardzo nam smutno, że nie możemy spotkać się w większym gronie. Najważniejsze jest jednak, że szczęśliwie obroniliśmy się przed pandemię w naszej szkole – podkreśla T. Szydło i dodaje: – Edukacja zdalna została zakończona bez problemów. Zajęcia prowadzili prawie wszyscy nauczyciele, brało w nich udział ok. 95% uczniów. Pozostałe 5% nie korzystało najczęściej z przyczyn technicznych lub losowych. Tylko jeden ósmoklasista nie mógł wziął udziału w egzaminie, ale zorganizowaliśmy dla niego dodatkowy termin.
– Dziękuję moim wychowankom za wspólnie spędzony czas. Życzę im udanych wakacji oraz sukcesów w szkołach średnich. Mam nadzieję, że z pozostałymi uczniami spotkamy się we wrześniu, na normalnych zajęciach w salach lekcyjnych – mówi Agnieszka Rakuzy-Wojcik, wychowawczyni kl. 8a, nauczycielka geografii.
Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zakończyli rok szkolny mszą św., odprawioną w kościele pw. NMP Matki Kościoła przez ks. proboszcza Andrzeja Krasowskiego. Tam też z rąk swoich wychowawców odebrali świadectwa.
– To wyjątkowy czas. Pandemia pokrzyżowała nasze plany, wielu rzeczy nie mogliśmy zrealizować. Myślę jednak, że z kształceniem na odległość, które prowadziliśmy, dzięki wielkiemu zaangażowaniu kadry ośrodka i rodziców dzieci, poradziliśmy sobie bez dodatkowych stresów i problemów. Dziękuję tegorocznym absolwentom i mam nadzieję, że na swojej drodze będą spotykać tylko dobrych i życzliwych ludzi. Słowa wdzięczności kieruję do organu prowadzącego, który bardzo nam pomaga i z którym przymierzamy się do rozbudowy placówki, a także ks. Andrzejowi, za wsparcie i niezwykłą życzliwość. Pozostałym uczniom mówię – do zobaczenia we wrześniu, w odświeżonej, wyremontowanej szkole. Wszystkim życzę pięknego letniego wypoczynku – mówi Elżbieta Krupa, dyrektor SOSW.
aw

Artykuł przeczytano 1099 razy

Last modified: 26 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?