niedziela, 26 maja 2019r.

Wielkanoc jak malowana

Autor: |

Wielkanocne stroiki, kartki, palmy i pisanki przyozdobiły galerię „Za szybą” w Miejskim Ośrodku Kultury. Wszystko za sprawą Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „Święta Wielkiej Nocy”. Dwunasta edycja wydarzenia, jak co roku, przyciągnęła wiele młodych talentów.

– Otrzymaliśmy 650 prac. Dziękujemy artystom za wkład i wysiłek, a ich opiekunom artystycznym, za pomoc i zainteresowanie naszym konkursem – mówił podczas rozdania nagród Adam Żurek, dyrektor MOK.
Jury, w składzie: Agnieszka Zawadzka i Marzena Bury, przyznało nagrody w kategoriach: pocztówki, stroiki i ozdoby na stół, palmy wielkanocne oraz prace malarskie, w różnych grupach wiekowych.
– W szczególności zwróciłyśmy uwagę na samodzielność wybranych prac, a także estetykę, oryginalność pomysłów, związek z tradycją oraz technikę wykonania – czytamy w protokole.
Oprócz dyplomów i upominków, na uczestników konkursu czekał świąteczny pokaz tworzenia pisanek „szmacianek”. Nietypowe jajka są przyozdabiane koralikami, cekinami, sznurkami oraz kolorowymi materiałami. O tym, jak je wykonać opowiedziała Maria Majka Zuzańska z Centrum Kultury w Łęcznej.
af

Kategoria „Pocztówki”:I miejsce – Hanna Florek, Lena Słomka, Krzysztof Maszewski, Julia Bielecka, Gabriela Wieczorek.
II miejsce – Zofia Osek, Julia Krupa, Julia Kwiatosz, Izabela Pytka, Zofia Werner.
III miejsce – Maria Rutyna, Marcel Kołtun, Maria Kramarz, Gabriela Gronkowska.
Wyróżnienia: Anastazja Durek, Lena Oleksiak, Weronika Grochecka, Amelia Lis, Michalina Słabek, Wiktoria Włodarczyk,Kacper Cieślak, Aleksandra Kowalczyk, Gabriela Dejko, Marcel Szylberg, Igor Sawa, Krystian Wal.

Kategoria „Stroiki i ozdoby na stół”:
I miejsce – Emilia Kość, Gabriel Pizoń,Mateusz Waniewski, Jakub Krajewski, Karolina Zmarzlak.
II miejsce – Aniela Dziedzic, Amelia Kręcisz, Adrian Karaś, Julia Sikora, Weronika Sochalska.
III miejsce – Julia Jędrasik, Mateusz Dąbrowski, Aleksandra Borysiuk, Oliwia Lebiocka, Wiktoria Misiura, Wojciech Pytka.
Wyróżnienia: Lena Królak, Oliwia Toruń, Lena Rymarz, Zofia Piwko, Lena Piotrowska, Natalia Duda, Dawid Moryl, Maja Konowałek, Aleksandra Wrona, Maja Wójcik.

Kategoria „Palmy Wielkanocne”:
I miejsce – Hanna Moń, Nikola Dębiec, Zofia Rudnik, Julia Gorgol.
II miejsce – Marta Baranowska, Agnieszka Rudnik.
III miejsce – Julia Różycka.
Wyróżnienia: Weronika Huk, Julia Wiśniewska.

Kategoria „Prace malarskie”:
I miejsce – Iga Gadzina, Alicja Wójcik, Anna Kuśmierz, Barbara Pupiec.
II miejsce – Alicja Mierzwa, Natalia Adamiak, Wojciech Samborski, Julia Kowalczuk, Paulina Bogiel, Izabela Sanocka.
III miejsce – Tosia Jamroży, Zosia Ferro, Alicja Potocka, Oliwia Gnyp, Wiktoria Dąbska, Mateusz Osiak.
Wyróżnienia: Emilia Zaręba, Zuzanna Zaręba, Weronika Grochecka, Hanna Goś, Hanna Wolska, Karolina Misztal, Amelia Szymańska, Magdalena Kiszczuk, Igor Ślesiński, Amelia Kardyka, Michał Kania, Aleksander Mazur, Aniela Borowiec, Natalia Pasiek, Inga Pizoń.

Artykuł przeczytano 104 razy

Last modified: Kwiecień 19, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?