sobota, 25 maja 2019r.

Warsztaty z Dorotą Gellner

Autor: |

Miejski Ośrodek Kultury zamienił się w kolorowy świat bajek. Wszystko za sprawą VI Warsztatów Literackich z Dorotą Gellner, zorganizowanych przez Przedszkole Integracyjne nr 5. W wydarzeniu wzięła udział patronka placówki – polska poetka, autorka książek, tekstów piosenek, słuchowisk radiowych oraz bajek muzycznych dla dzieci.

– Upłynęło już wiele lat, od kiedy zostałam patronką Przedszkola nr 5. Przez ten czas wydarzyło się tak wiele u Was w przedszkolach, jak również w mojej twórczości – mówiła Dorota Gellner.
Ogromną rolę patronki podkreślała Kinga Sobiesiak, dyrektor P nr 5: – Pani Dorota jest dla nas wielką inspiracją do pracy, zabawy, nauki i wychowywania. To bardzo ważna postać w życiu każdego malucha.
Spotkanie rozpoczął występ laureatów konkursu recytatorskiego. Dzieci wykonały utwory „Piłka”, „Portrety” oraz „Zły humorek”. Nie zabrakło również spektakli, w których wystąpiły nauczycielki, przedszkolaki oraz rodzice. Najmłodsi poznali historię babci i dziadka mieszkających na farmie ze swoimi zwierzętami, a także wakacyjne wojaże.
Główną częścią wydarzenia były występy wokalne. Dzieci zaprezentowały się w piosenkach autorstwa Doroty Gellner: „Kapelusze pełne kwiatów” czy „Mam fryzurę na cebulę”. Pokazały też układy taneczne z wykorzystaniem kolorowych rekwizytów. Na scenie wystąpiły zespoły: „Friends” z Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek i Przyjaciele, „Krasnale” z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Tęczowy Domek”, „Promyczki” z P nr 6, „Zefirki” z P nr 4, „Sowy Mądre Głowy” z P nr 2, „Kaczuszki” z P nr 3, „Iskierki” z NP Kubuś Puchatek i Przyjaciele oraz „Rozśpiewana piątka” z P nr 5.
To nie koniec spotkań z Dorotą Gellner. Dziś o godzinie 17.00 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej zaplanowano wieczorek z poezją. Będzie to okazja do poznania autorki, jak również rozmowy, zrobienia sobie zdjęcia, a także kupienia książki z autografem.

nr

« 1 z 2 »

Artykuł przeczytano 40 razy

Last modified: Maj 16, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?