sobota, 25 maja 2019r.

Świąteczny prezent od „Piątki”

Autor: |

Z inicjatywy dwóch uczennic Szkoły Podstawowej nr 5 zorganizowano w placówce akcję charytatywną na rzecz „Naszego Domu” w Tuligłowach. W domu dziecka, prowadzonym przez Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP, przebywa 48 wychowanków, w wieku od kilku miesięcy do 18. roku życia.

– Usłyszałyśmy o nich od naszego taty – wyjaśniają Wiktoria i Edyta Szutko z kl. 6e. – W szkole jest dużo uczniów i nauczycieli, więc pomyślałyśmy, że na pewno chętnie pomogą. Tata zadzwonił do Tuligłów i zapytał, czego dom dziecka najbardziej potrzebuje.
Na apel dziewcząt odpowiedziało Szkolne Koło Wolontariatu, prowadzone przez Magdalenę Stelmach-Kopeć. Do akcji włączył się również Samorząd Uczniowski, którego opiekunką jest Agnieszka Rakuzy-Wójcik. Dary, głównie artykuły spożywcze o długim terminie przydatności i słodycze, przynosili uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. W szkole zorganizowano również kiermasz ciast. Zebrano 1114,95 zł.
– Za te pieniądze, pan Ireneusz Szutko dokupił rzeczy, o które prosiła placówka w Tuligłowach, między innymi środki czystości, chemię, przybory szkolne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dla podopiecznych domu dziecka. Rodzice naszych uczniów dostarczyli nam też ubranka, zabawki, a nawet łóżeczka i wózek – mówi Magdalena Stelmach-Kopeć.
Dary, do których dołączono również wielkanocne kartki z życzeniami od klas z SP nr 5, dotarły do „Naszego Domu” w poniedziałek. Dostarczył je Ireneusz Szutko. Na pewno stanowiły miły, świąteczny prezent.
– Cieszymy się, że mogłyśmy pomóc. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować kolejne akcje dla domu dziecka w Tuligłowach – dodają szóstoklasistki.

aw

Artykuł przeczytano 138 razy

Last modified: Kwiecień 11, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?