sobota, 25 maja 2019r.

Srebro dla „Łódeczki”

Autor: |

Tuż przed świętami Teatr Puk-Puk, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury, wziął udział w Scenie Młodych „Młody Teatr – Przegląd Teatrów Młodzieżowych i Kabaretów”. Impreza, już po raz 41., odbyła się w Lublinie. Aktorzy zaprezentowali najnowszy spektakl „Łódeczka”, w reżyserii Katarzyny Marjasiewicz. Otrzymali za niego nagrodę.

Widowisko opowiada historię młodej skrzypaczki Zosi, która przeprowadza się z rodzicami do nowego miasta, poznaje nowych przyjaciół i chłopaka, również zafascynowanego muzyką. Losy jej bohaterów i sposób ich przedstawienia zafascynowały jurorów konkursu: Hankę Brulińską, Urszulę Lewartowicz i Konrada Biela. Przyznali „Łódeczce” drugie miejsce.
– To pierwsza nagroda za ten spektakl, aczkolwiek w Bolesławcu aktorzy Adam Fałdyga i Karol Skwarczyński otrzymali nagrody indywidualne za grę w nim – mówi Lena Różańska, która opiekuje się Teatrem Puk-Puk. – Jeśli chodzi o prezentację, grupie poszło bardzo dobrze. Powiem nawet, że to jej najlepszy występ. Usłyszeliśmy wiele pochwał, ale też uwag na temat tego, co można usprawnić, by było jeszcze lepiej. Myślę, że młodzież została podbudowana i zmotywowana do działania. Mimo że jurorzy bardzo pozytywnie wyrażali się o widowisku, dużym zaskoczeniem dla aktorów było zajęcie drugiego miejsca. Nie liczyli na żadną nagrodę. Gratulacje należą się też Kasi Marjasiewicz za przygotowanie grupy i reżyserię spektaklu.
Wyróżnienie indywidualne otrzymała Zofia Gołaj, odtwórczyni głównej roli w „Łódeczce”. Jurorzy chwalili jej naturalność, wrażliwość i subtelność bycia na scenie.

af, fot. Joanna Kolstrung, Michał Skorżyński / www.facebook.com/edukacjakulturalnastudiumkultury

Artykuł przeczytano 70 razy

Last modified: Kwiecień 25, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?