niedziela, 26 maja 2019r.

Czytania nadszedł czas

Autor: |

Do grona użytkowników biblioteki szkolnej SP nr 5 dołączyli dziś uczniowie kl. 1g. Do czytelni przyszli pod opieką swoich pań: Iwony Kalei, Urszuli Nurzyńskiej i Eweliny Bielak. Zanim jednak wypowiedzieli słowa czytelniczego przyrzeczenia, poznali dzieje książki.

Pierwszaki obejrzały film pt. „Jak powstała książka”, a także wystawę prac swoich starszych kolegów. Wśród eksponatów znalazły się: kipu, malowidła naskalne, książki gliniane, zwój papirusowy itp. Później odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika, a dzieci z powagą wypowiedziały słowa przysięgi: „My, uczniowie pierwszej klasy, tobie, książko przyrzekamy: chętnie czytać cię będziemy i zniszczyć cię nie damy. Obowiązków czytelnika chętnie przestrzegać będziemy, wiernego przyjaciela w tobie znajdziemy”.

Kolejnym punktem programu było zapoznanie się z zasadami wypożyczania, podziałem księgozbioru oraz jego ułożeniem na półkach. Młodzi czytelnicy dowiedzieli się też, czego nie lubią książki i po raz pierwszy mogli wypożyczyć lekturę do domu.

Na pamiątkę uroczystości, przygotowanej przez panie: Izabelę Koczkodaj, Justynę Kuśmierczyk i Beatę Pinkos, wszyscy otrzymali zakładki do książek.

– Mamy nadzieję, że od tej pory będziecie często odwiedzali bibliotekę, z przyjemnością sięgali po książki, nie tylko te z listy lektur, a także chętnie poznawali nowych bohaterów literackich – mówiły organizatorki.

aw

Artykuł przeczytano 400 razy

Last modified: Marzec 26, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?